کودکان ,نوروز ,کتاب ,ایام ,مطالعه ,بدهیم ,ایام نوروز ,برای کودکان ,کتاب مناسب ,عیدی بدهیم ,کتاب‌های مناسب

اسدالله شعبانی: به‌جای پول به کودکان، کتاب عیدی بدهیم

اسدالله شعبانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) اظهار کرد: هر خانه‌ای که در آن بچه‌ای زندگی می‌کند باید دارای کتابخانه‌ای حاوی کتاب‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان باشد. حتی در ایام نوروز هم می‌توانیم به بچه‌ها کتاب، عیدی بدهیم. به عقیده من باید این فرهنگ حاکم که عده‌ای در ایام نوروز به کودکان پول عیدی می‌دهند، برچیده شود.
 
وی عنوان کرد: نباید به کودکان به عنوان عیدی، پول بدهیم. بهتر است برای آنها کادو، اسباب بازی و یا کتاب بخریم. البته نباید بدون دانش لازم برای کودکان هر کتابی را انتخاب کرد. انتخاب کتاب مناسب اهمیت ویژه‌ای دارد و باید با افرادی که در این زمینه اطلاعات کافی دارند مشورت کرد و کتاب مناسب گروه سنی مورد نظر را انتخاب کرد.
 
شعبانی گفت: تعطیلات نوروز فرصت مناسبی است که کودکان کتاب‌های غیر درسی و مورد علاقه‌شان را بخوانند زیرا تا حدودی از درس و مدرسه رها شده‌اند. البته نه این‌که همه وقتشان را صرف مطالعه کنند، بلکه در کنار کتاب خواندن بازی و تفریحشان هم انجام دهند.
 
وی در ادامه به کتاب‌های مناسب مطالعه برای کودکان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: به نظر من مطالعه کتاب‌هایی که درباره نوروز و شاهنامه و فرهنگ ایرانی است در ایام نوروز مناسب است. به عنوان مثال «عمو نوروز» نوشته فریده فرجام و م. آزاد، «قصه‌های شاهنامه»، «زندگینامه فرود» و «میهن من ایران» از جمله کتاب‌هایی هستند که خواندن آن را در ایام نوروز به کودکان و نوجوانان پیشنهاد می‌کنم.
 
اسدالله شعبانی، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، متولد 1337 است و برخی آثارش همچون «‌پرچم سبز درخت»، «ماه نو، نگاه نو» و «‌زمین ما، دل ما» تاکنون جوایزی را برای او در حوزه ادبیات کودک به ارمغان آورده‌اند. همچنین از دیگر آثار او می‌توان به مجموعه شعری با عنوان «یک نفر رد شد از کنار دلم» و مجموعه «خرمن قصه خردسالان» اشاره کرد.
منبع اصلی مطلب : کتابخانه عمومی سلمان فارسی گلبهار
برچسب ها : کودکان ,نوروز ,کتاب ,ایام ,مطالعه ,بدهیم ,ایام نوروز ,برای کودکان ,کتاب مناسب ,عیدی بدهیم ,کتاب‌های مناسب
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : اسدالله شعبانی: به‌جای پول به کودکان، کتاب عیدی بدهیم