نوروز ,کودکان ,کتاب ,تصویرگری ,داستان ,نوبهار ,خاله نوبهار ,واقعی جلوه ,باعث واقعی ,تصویرگری باعث ,جلوه تصویرها ,مجذوب داستان می‌کند ,انجام داد

شکوه قاسم‌نیا یکی از شیرین‌ترین قصه گویان کودکی ما و کودکان ماست. او در این داستان شعر و نثر را به‌هم آمیخته و داستانی ساخته که در ذهن خواهد ماند. تصویرگری کتاب را خانم فریبا بندی با روشی نو انجام داده‌اند. رنگ‌های شاد و استفاده از حجم در تصویرگری باعث واقعی جلوه دادن تصویرها شده و کودک را مجذوب داستان می‌کند.


سرویس سبک زندگی فردا؛ فاطمه جناب‌اصفهانی: اگر می‌خواهید برای عید نوروز به بچه‌های فامیل کتاب‌ عیدی  بدهید، پیشنهاد ما به شما این هفت کتاب است. کتاب‌هایی که نه تنها هدیه خوبی برای کودکان هستند، بلکه آنها را هرچه بیشتر با نوروز آشنا می‌کنند. 
 
قصه عمو نوروز و خاله نوبهار
 
نوشته شکوه قاسم نیا
تصویرگری فریبا بندی
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان
گروه سنی الف و ب
هفت کتاب در شناخت نوروز برای کودکان
 
بود و بود و بود، یکی نبود. یکی هم بود که اسمش نوروز بود. صدایش می‌کردند، عمو نوروز.
 
خانه عمو نوروز، نه روز زمین بود و نه توی آسمان. نه دور بود و نه نزدیک. کجا بود؟ توی دل آدم‌ها!
 
یکی هم بود که عمو نوروز را از همه‌‌‌ٔ دنیا بیشتر دوست داشت. کی بود او؟ خاله نوبهار!
 
چرا باید این کتاب را خواند؟
 
قصه عمو نوروز و خاله نوبهار به شکل‌های مختلف سینه به سینه و نسل به نسل روایت شده و همین خاصیت ماندگاری اوست.
 
اما حلاوت و شیرینی برخی روایت‌ها مثل قند است! آب می‌شود در دهان!
 
مخصوصا اگر قصه با شعر همراه شده باشد.
 
شکوه قاسم‌نیا یکی از شیرین‌ترین قصه گویان کودکی ما و کودکان ماست. او در این داستان شعر و نثر را به‌هم آمیخته و داستانی ساخته که در ذهن خواهد ماند.
 
تصویرگری کتاب را خانم فریبا بندی با روشی نو انجام داده‌اند. رنگ‌های شاد و استفاده از حجم در تصویرگری باعث واقعی جلوه دادن تصویرها شده و کودک را مجذوب داستان می‌کند.

این کتاب یکی از بهترین کارهای کانون پرورش فکری کودکان است که با قیمت بسیار مناسب می‌توان به همه کودکان نزدیکتان هدیه دهید و در خاطر آن‌ها بمانید.
ادامه مطلب
منبع اصلی مطلب : کتابخانه عمومی سلمان فارسی گلبهار
برچسب ها : نوروز ,کودکان ,کتاب ,تصویرگری ,داستان ,نوبهار ,خاله نوبهار ,واقعی جلوه ,باعث واقعی ,تصویرگری باعث ,جلوه تصویرها ,مجذوب داستان می‌کند ,انجام داد
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

درسایت : پیشنهادات عیدانه